Jak vybrat tu pravou deku pro miminko | Sleep Well

Jak vybrat tu pravou deku pro miminko

Do čeho zabalit dítě v zimě? Dětské deky jsou skvělým dárkem pro miminko i větší děti Barevné a hřejivé deky si oblíbí nejen děti, ale také jejich maminky. Příjemná dětská deka vás v zimě nejednou zachrání před prochladnutím a jejich využití je opravdu široké. Z jakých druhů dětských dek můžete vybírat a jak o ně pečovat, aby vydržely co nejdéle měkké a hebké?

Jak vybrat tu pravou deku pro miminko

Jak vybrat dětskou deku v 5 krocích?

1. krok: Pro koho deku vybíráte?

Chcete pořídit deku na zimu pro děťátko, které se má teprve narodit nebo pro větší batole? Dle věku dítěte se bude odvíjet velikost, materiál i vzor deky. Nejprve se tedy zamyslete, komu dětskou deku chcete pořídit a jaké jsou jeho preference.

2. krok: Určete si rozpočet

Při výběru si rovnou určete, do jakého cenového rozpětí se chcete vejít. Pamatujte si však, že kvalita materiálu i provedení se projeví na ceně a je tedy vhodné raději investovat do příjemného kousku, který déle vydrží, než každý půlrok shánět nový, ale levný kousek.

3. krok: Jaký zvolit materiál?

Pro úplně malá miminka jsou vhodné měkké deky z nezávadných materiálů. Některé děti trpí alergií na fleece. Jestliže tedy pořizujete deku jako dárek pro novorozence, raději se tomuto materiálu vyhněte.

Skvělou volbou se stávají deky z bavlny, mikrovlákna nebo mikroflanelu. Mezi jejich přednosti patří hřejivost, příjemný pocit na dotek a rychlost schnutí, kterou ocení především maminky malých i větších ratolestí.

4. krok: Také rozměry deky jsou důležité

Čím větší dítě, tím větší deka bude potřeba. Proto raději přeskočte miniaturní verze deček a radši rovnou vsaďte na deku s minimálním rozměrem metr na metr a více, která dítěti poslouží delší dobu.

5. krok: Zvolte design dle vašeho vkusu

Nakonec přichází ta nejpříjemnější část úkolu – vybrat ten nejroztomilejší design deky, který se vám bude skutečně líbit. Na výběr máte opravdu z široké škály jednobarevných i vícebarevných variant, se vzory i bez nich.

K čemu dětská deka poslouží v zimě?

Zimní měsíce plné větru, deště a sněhových vánic si žádají pořádnou ochranu. Hřejivé deky pro děti vám poslouží nejen doma u večerní pohody s pohádkami a kakaem, ale také v nejrůznějších situacích venku. Dětské deky jsou multifunkční, podívejte se na jejich nejčastější využití.

● Do kočárku – na zimní fusak je příliš teplo, ale bez hřejivé ochrany se neobejdete? Miminka a batolata lze krásně zabalit do měkké deky nebo ji využít jako přikrývku. Stejně dobře vám poslouží, když teploty klesnou hodně pod nulu a samotný fusak naopak nebude stačit. Zvýšit tepelný komfort v kočárku je s dekou z kvalitního materiálu snadné.

● Do auta – možná jste to ani netušili, ale děti by se do auta neměly příliš navlékat. Při autonehodě totiž hrozí, že pásy po tlusté vrstvě oblečení sklouznou a dítě vylétne z autosedačky. Pro takové případy se skvěle hodí deka, kterou přehodíte přes nohy a tělo dítěte až po zapnutí všech bezpečnostních pásů.

● Na rychlé přechody venku – z auta do obchodu, z obchodu ke kamarádce na čaj a pak zase do auta a z auta domů. Ano, takto hekticky vypadá většina dní maminek na rodičovské dovolené. Když si k tomu připočteme škaredé počasí a neustálou potřebu dítě oblékat a svlékat dle situace, jednomu jde hlava kolem. Jednoduché a praktické řešení představuje rychlé zabalení do deky, přenesení dítěte do tepla a problém je rázem vyřešen.

● Při krizových situacích – jeden nikdy neví, kdy se dítě polije pitím, počůrá své oblečení anebo se stane nějaká jiná nehoda. Když jsme daleko od domova a teploty hlásí nízké hodnoty, deka jako záchranné řešení často vyřeší situaci.

Jak pečovat o dětské deky?

Chcete udržet svěží a měkký vzhled vašich dětských dek v domácnosti? Aby si ponechaly své hřejivé vlastnosti a příjemný pocit na dotek, je důležité dodržovat několik zásadních pravidel. Mezi ty nejdůležitější patří teplota, na kterou deky perete. Většina z nich vyžaduje nižší teploty od 30 do 40 stupňů a program jemného prádla. Vždy se však ujistěte na štítku konkrétního kousku. Pračku nikdy nepřecpávejte, aby se všechny deky dostatečně vypraly.

Zvolte také šetrný prostředek na praní a aviváž. Doporučujeme používat speciální prostředky na praní mikrovlákna, které se starají o zachování prodyšnosti deky a jejích hřejivých vlastností.

Jemné dečky pro děti jsou skvělým dárkem, který rozhodně nezůstane ležet bez povšimnutí ve skříni. Udělejte radost sobě nebo svým blízkým a dopřejte dětem pohlazení měkké jako náruč maminky.Doprava zdarma
Při nákupu nad 3 000 Kč

Český výrobce
Více než 17 letá tradice výroby

Atesty a certifikace
Garantujeme zdravotní nezávadnost

Copyright © 2024 Svitap sleep well s.r.o.  by Media Heroes s.r.o.