"Je to jenom nějaká hadra" aneb začátek značky SLEEP WELL

"Je to jenom nějaká hadra" aneb začátek značky SLEEP WELL

Když jsme se v roce 2004 vydali na inventuru majetku a zásob nově koupené dceřinné společnosti Tatralan, netušili jsme, jak velice tato cesta změní náš dosavadní život i život samotné firmy. Těšili jsme se na naše slovenské kolegy, na malebnou krajinu v údolí Tater i na nový sortiment, který měl zásadně doplnit stávající nabídku bytového textilu. 

 Po několikahodinovém počítání tisíce kusů utěrek, ubrusů a ložního prádla jsme si řekli, že je čas na malý odpočinek při kávičce a z velkoobchodního skladu jsme se přemístili do kanceláře prodejců, která byla zaplněná vzorky textilu. Se zájmem jsme si všechny prohlédli, až jsme narazili na jeden kus, který ležel na dně staré papírové krabice a vypadal přesně tak, jako když najdete na půdě po dvaceti letech svého prvního plyšového medvěda - byl nechtěný, zmačkaný, zapomenutý, ale i tak ve vás něco probudil.... My jsme mu ale dali šanci a sotva jsme jej vzali do ruky, bylo nám jasné, že tohle je opravdu něco!!! Bylo to tak jemné, teplé a něžné, úplně jako maminčino pohlazení. "Co to je?" zeptali jsme se okamžitě našich slovenských kolegů a s údivem jsme zjistili, že je to "len akýsi hader, taková umelina". V tu chvíli jsme vůbec netušili, jaký poklad držíme v rukou, nicméně naše nadšení nás přinutilo okamžitě jednat. Spojili jsme se s německým obchodním partnerem, který z Tatralanu odebíral utěrky a výměnou jim dodával jiné zboží a od kterého měli i onen božský vzorek. Během několika dnů už jsme seděli v autě směr Rozvadov a nemohli se dočkat až budeme v sídle německé firmy. 

V showroomu jsme potom zažili to, co následně čekalo i na tisíce našich zákazníků - nekonečné hlazení a mazlení se s dekami, které jsme si vzájemně přehazovali jak horké brambory.  

 Ihned na místě jsme se domluvili na první dodávce dek a jako vůbec první v České a Slovenské republice jsme uvedli na trh výrobek DEKA Z MIKROVLÁKNA. První naskladněné kusy nám zákazníci doslova rvali pod rukama, ve většině případů se nedostaly ani do skladových regálů. Moc dobře jsme si uvědomovali, že jsme na začátku "velké jízdy" a vymysleli jsme pro naše první deky z mikrovlákna značku SLEEP WELL. Nešlo o žádnou mega strategii, ani nápad týmu kreativní agentury, ale vymyslela ho kolegyně, která byla v té době na mateřské a která tím prvním vzorkem, který ležel sám, samotinký na dně krabice, přikrývala svoje miminko. A vždycky, když svého Kubíčka touto dečkou přikryla a popřála mu dobrou noc, spokojeně se na ni podíval, zavřel očička a v tu ránu usnul a spal celou noc.  

  Zkrátka je to hlavně naše srdeční záležitost a až potom byznys. Proto je také v logu sleep well srdíčko.

Copyright © 2021 Svitap J.H.J. spol. s.r.o.  by Media Heroes s.r.o.